...::: AUDI-MANIA FAN KLUB :::...
Strona miłośników marki AUDI

...::: MECHANIKA :::... - REZERWA audi 80 B3

RAS_2006 - 23 Czerwiec 2006, 07:00
Temat postu: REZERWA audi 80 B3
mozecie mi powiedziec ile jest dokladnie litrow benzynki na rezerwie??i ile moge na niej zrobic kilometrow??
POZDRAWIAM

Wiedzmin - 23 Czerwiec 2006, 08:25

i Ja się przyłączam do tego ... Ale jaki pojemny jest bak w B4 avant..

RAS_2006, a w B3 masz pokretło przy wskazniku paliwa ??? bo u mnie takie cóś jest ale kreci się w kółko i nic.. a jak rozebralem zegary to mogłem dokonać kalibracji wskaznika .
Jest tam koło zembate którem krecisz i wskazówka paliwa porusza się ...
Moze ktos to dokladnie rozgryzł

Luki91 - 23 Czerwiec 2006, 11:23

Wiedzmin napisał/a:
Ale jaki pojemny jest bak w B4 avant..

odpowiedź na Twoje pytanie jest tu : http://www.audimania.eu/f...t=pojemno++baku tyle że w tym temacie jest poj. 2,0 Audi..ale nie powinno być inaczej :)

A tu dodaje odkopany temta dla Was koledzy:) Mysle że zdobedziecie potrzebne info :)

http://www.audimania.eu/forum/viewtopic.php?t=2021

RAS_2006 - 23 Czerwiec 2006, 14:15

Dzieki wilekie :D
Luki91 - 23 Czerwiec 2006, 14:24

RAS_2006 napisał/a:
Dzieki wilekie

no problem :wink: :)

mroova81 - 26 Czerwiec 2006, 05:13

Wiedzmin napisał/a:
RAS_2006, a w B3 masz pokretło przy wskazniku paliwa ??? bo u mnie takie cóś jest ale kreci się w kółko i nic.. a jak rozebralem zegary to mogłem dokonać kalibracji wskaznika .
Jest tam koło zembate którem krecisz i wskazówka paliwa porusza się ...
Moze ktos to dokladnie rozgryzł

To czym kręciłeś to zaślepka. Jak ją zdejmiesz to tam jest miejsce do małego śrubokręcika i już nie trzeba będzie zdejmować zegarów. :idea:

Wiedzmin - 26 Czerwiec 2006, 05:55

miałem przepalona sciezke na zegarach i wyjmowałem je.. i przy okazji patrzylem do czego jest to pokretło .. bo widzialem je w kilku Audi i wszedzie "nie działały" :)
Dopiero po wyciagnieciu zegarów zaspokoiłem swoją ciekawosc :)

mroova81 - 26 Czerwiec 2006, 06:23

Powiem jeszcze, że kalibruje się to tak: Osuszasz do zera zbiornik, wlewasz 4L i tym pokrętłem ustawiasz na pierwszą czerwoną kreskę (taką jak w moim avantarze:). Jak rozbierzesz sam wskaźnik to zobaczysz, że zrobiony jest on dość "tandetnie" i jakiekolwiek manipulowanie w nim, może go rozkalibrować i co gorsza może stracić liniowość. Umnie chyba tak jest bo w granicy 32-22L w zbiorniku wzkazówka pokazuje 50%. Ponad 50%pokazuje dobrze i od 0 do 30% też pokazuje dobrze a od 30% do 50% to wogóle pokazuje jak chce. Niemcy zrobili fajny samochód ale wskaźnik paliwa to chyba dali od jakiegoś seata:P
Wiedzmin - 26 Czerwiec 2006, 06:36

mroova81 napisał/a:
Niemcy zrobili fajny samochód ale wskaźnik paliwa to chyba dali od jakiegoś seata

(clap) (clap) dobre :)
Narazie am ponad pół baku zobaczymy kiedy auto padnie z braku paliwa.. :) mam nadzieje ze nie w trasie

mroova81 - 27 Czerwiec 2006, 05:17

pamiętaj o pompce. Jak wysuszysz zbiornik to pompa kaput!
Wiedzmin - 27 Czerwiec 2006, 10:03

diesel power :) tylk trza bedzie fure odpowietrzyć :)
bodi_88 - 4 Maj 2010, 20:09

Przepraszam za odkopywanie tematu, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie: a mianowicie ile dokładnie litrów zawiera rezerwa w audi 80 b3 silnik 1,8 E?